גזר שליט – רה ארגון לצורך התייעלות ושיפור תפוקות הייצור,
תוך שדרוג תשתית התכנון, השליטה והבקרה

מר יעקב מזרחי, מנכ”ל ‘גזר שליט’:
“אני מאמין שתועלות אלה, ובעיקר הכפלת התפוקה לשעה במערך הייצור העיקרי,
(וגם אלה שתרומתן עדיין לא נראית) יאפשרו לחברתנו בשלב המיידי
לצלוח את הקשיים המיוחדים של השנה ויכינו אותנו בצורה טובה לצמיחה בעתיד הקרוב”.

 

פרופיל לקוח:
גזר שליט הנה אחת מהחברות הגדולות ביותר בישראל לגידול, אריזה ושילוח גזר בארץ ולחו”ל. בנוסף, גזר שליט מגדלת ומשווקת גם מוצרים נוספים כמו: תפוחי אדמה, שורש פטרוזיליה ובצל.
פעילות החברה חולשת על כל שרשרת אספקת הגזר – החל מתהליך הזריעה ועד שיווק ומכירת התוצרים החקלאיים ללקוחות הקצה, בארץ ובעולם.
גזר שליט מיישמת את הטכנולוגיות המובילות בעולם לאריזה ואחסון הגזר.
אסטרטגית החברה מתמקדת במצוינות תפעולית ושיפור מתמיד שמביאים אותה למצוינות עסקית.

האתגר:
גזר שליט צומחת ומתרחבת בארץ ובעולם תודות לשרות ברמה הגבוהה ביותר (איכות ומהירות) ולפיכך נדרשת לאסטרטגיה ארגונית, ניהולית ותפעולית חדשה.

מטרות הפרויקט:
רה ארגון לצורך התייעלות ושיפור תפוקות הייצור, תוך שדרוג תשתית התכנון, השליטה והבקרה.

תועלות:

 • התייעלות שביטלה את הצורך במשמרות הלילה כפי שהיה נהוג עד כה בבית האריזה, ומעבר לייצור עיקר התפוקה השבועית בהיקף שעות מצומצם יותר.
 • ביצוע תכנון עבודה שבועי ועדכונה ברמה יומית, מתוך מטרה לעמוד ברמות המלאי הנדרשות ואספקה מהירה, איכותית וסדורה ללקוחות החברה בארץ ובחו”ל.
 • חיסכון בעליות כוח אדם וחשמל.
 • מזעור הסט-אפים – החלפות בין מוצרים בתהליך הייצור.
 • מזעור העצירות בקו הייצור ושיפור נצילות המכונות והעובדים.
 • הגדלת תפוקת הייצור הממוצעת לשעה במערך העיקרי וניהול רמות מלאי נדרשות בהתאם לביקוש ולמדיניות המלאי הנדרשת.
 • היערכות להמשך צמיחה.
 • הגדלת הרווחיות.

   

מתודולוגיה:

 • רה ארגון התפקידים הניהוליים בבית האריזה.
 • ליווי השמת מנהל חדש לבית האריזה.
 • גיוס פונקציות חדשות בחברה בתחומי התפ”י והאיכות.
 • איסוף וניתוח נתונים באמצעות דוחות, מדידות, תצפיות, ותשאול עובדים ומנהלים.
 • גיבוש המלצות לתהליכי בקרה ניהולית צמודה יותר.
 • גיבוש המלצות בניהוג מנכ”ל גזר שליט, בשיתוף המנהלים והפונקציות השונות בבית האריזה (ייצור ותפעול, הנדסה, אחזקה, תפ”י ואיכות).
 • המיפוי הראשוני וגיבוש אלטרנטיבות להתייעלות התבצעו במהלך החודשיים הראשונים. לאחר מכן, מלווה ארגו את החברה ברמה שבועית ליישום ההמלצות והמשך התייעלות.

מתוך אתר ERGO:

סיפורי לקוח נוספים

שיפור אפקטיביות מערך השירות והרפואה בבית – חברה לשיווק והפצת תרופות וטכנולוגיות חדשניות

החברה מעוניינת לשפר את השירות ללקוחות, לייעל את תהליכי העבודה ולהרחיב את הפעילות העסקית.
בין התועלות העיקריות הצפויות של הפרוייקט: חסכון של כ- 35% במשאבים מושקעים, עליה של כ- 20% בתפוקות, עליה של כ- 30% ברווח הגולמי.

קרא עוד »

פרויקט בנצ’מרק עבור בנק הפועלים

המטרה: ביצוע בנצ’מרק השוואתי לחברות שירותים פיננסיים בארץ. יחד עם זאת, על מנת לשאוב ידע מקצועי ותפיסות חדשות, נבחנו גם ארגונים מסקטורים נוספים. בנוסף בוצע מחקר ספרותי מעמיק בנושאים ומדדים אשר הוגדרו ביחד עם הלקוח, על מנת לזהות מגמות בתחום השירותים הפיננסיים בשוק המקומי והעולמי בכל אחד מתחומי הפעילות שהוגדרו.

קרא עוד »

בנק ירושלים – יישום והטמעת שיטת הפעלה היברידית

בנק ירושלים, לקוח ותיק וחשוב שלנו, לוקח צעד אמיץ לכיוון העתיד (Organization 2030), ואנו גאים מאוד להיות שותפים במסע המדהים הזה! יחד, אנו מתניעים תהליך משמעותי של שינוי, יישום והטמעת שיטת הפעלה היברידית, המשלבת עבודה מרחוק עם עבודה מהבית לרוחב מטה בנק ירושלים.

קרא עוד »

שיפור אפקטיביות מערך האדמיניסטרציה – ארגון רפואי גדול ומוביל

סמנכ”ל משאבי אנוש (ארגון רפואי גדול ומוביל): “הובלת הפרויקט במשותף ואף בהרמוניה על ידי מנהלת ותיקה ומקצועית מהארגון לצד יועצים מחברת ארגו, השיאה ערך מוסף משמעותי והובילה לתוצר איכותי המשלב ידע וניסיון מעמיקים מהשטח לצד פרקטיקות חדשות ורעננות. אין לי ספק שהשילוב בין השניים יתרום גם בהמשך ליישום חיובי של ההמלצות והשגת תועלות בכל הרבדים: ארגוני, תהליכי, כלכלי, מבני ורגשי ולניהול מיטבי והטמעה של השינויים הנדרשים”.

קרא עוד »

חברת ביטוח גדולה – אפיון ואוטומציה בתהליך התביעות

עולם תביעות הביטוח הוא מורכב מאוד ותוכנו כולל אלפי חוקים, סעיפים, החלטות ועוד. בעקבות מורכבות זו, שילבנו ב- ERGO כוחות בין יועצי ניהול הידע ויועצי ארגון ושיטות, וביצענו פרויקט רוחבי, מורכב ומוצלח של אפיון ואוטומציה בתהליכי התביעות בחברה.

קרא עוד »
פרויקט בנצ’מרק עבור בנק הפועלים

המטרה: ביצוע בנצ’מרק השוואתי לחברות שירותים פיננסיים בארץ. יחד עם זאת, על מנת לשאוב ידע מקצועי ותפיסות חדשות, נבחנו גם ארגונים מסקטורים נוספים. בנוסף בוצע מחקר ספרותי מעמיק בנושאים ומדדים אשר הוגדרו ביחד עם הלקוח, על מנת לזהות מגמות בתחום השירותים הפיננסיים בשוק המקומי והעולמי בכל אחד מתחומי הפעילות שהוגדרו.

קרא עוד »
מוסד פיננסי גדול ומוביל בישראל

מטרות הפרויקט: צמצום משמעותי, מהיר ואפקטיבי של אחוז ה”שגויים”, במסלולים השונים של התוצרים הפיננסיים המגוונים של החברה. ציטוט : “שוב נוכחנו לדעת שכדי “לגלות” את הפתרון למצב בעייתי יש יתרון רב לעיניים מקצועיות, בלתי מוטות, ובעלות ראיה רחבה ורב-תחומית”.

קרא עוד »
שיכון ובינוי – פורגרמה תכנון פונקציונלי ליווי מעקב וביצוע הדרכות ארגונומיות

כחלק ממעבר מטה החברה למשרדים חדשים באיירפורט סיטי פותחה פורגרמה מפורטת, תכנון פונקציונלי שלווה על ידי אדריכל החברה בכל שלבי הפרויקט. במהלך כשנתיים לייותה אוה את חברת שיכון ובינוי בתהליך החלטה על המעבר בהתאם לאיסוף הנתונים שבוצע. תוך התחשבות בגידול העתידי של החברה ומעבר למטה מאוחד (קיבוץ עובדים ממספר מקומות שונים).

קרא עוד »
רפאל – תכנון עמדות ייצור והדרכת ארגונומיה בסביבת העבודה

אוה,ראש תחום ארגונומיה / הנדסת גורמי אנוש ומנהלת פרויקטים ב Ergo, שולבה באתרי רפאל השונים לתכנון ארגונומי של עמדות העבודה והדרכת עובדים. כל זאת על מנת לשפר את סביבת העובד תוך שיפור היעילות, נוחות וסביבת העבודה.​

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד