סייבר – התגוננות ארגונית

בשנים האחרונות, ובעיקר בתקופה האחרונה, חדשות לבקרים אנו שומעים על יותר ויותר ניסיונות ואירועי תקיפת סייבר אשר חושפים ארגונים לסיכונים עסקיים קריטיים, עד כדי איום על ההמשכיות העסקית של הארגון. מתקפות אלו מכוונות כלפי כלל המגזרים והן הולכות ומתגברות.

כולם חשופים: יצרניות מזון ענקיות, בתי חולים ומעבדות, ממשלות ואזרחים, עמותות חברתיות, מוסדות פיננסיים ואף האקדמיה.
המטרות של מתקפות אלו הן לרוב מניעת שירות, גניבה ועוד.
חברה תחת מתקפה עלולה למצוא את עצמה תחת איום ממשי לאור נטישת לקוחות ומשקיעים המרגישים חשופים ולא בטוחים, מה שעלול להביא לנזק כלכלי ועסקי עצום גם לחברות יציבות וגדולות.

אתגרים אלה, מחייבים את הנהלת הארגון בהתגוננות חדשה ומעודכנת שתיתן מעטפת הגנה כוללת (360) לכלל האיומים. על הנהלת הארגון להוביל לתפיסת הגנת סייבר המותאמת לסביבת העבודה החדשה והמאתגר ברמת החשיפה שלה.
על תפיסת ההגנה לקחת בחשבון את שלושת הרבדים (PPT): טכנולוגיה, תהליכים, אנשים.


כיום, כלל הארגונים פועלים בעיקר ברובד הטכנולוגי ומרשתים את עצמם בכלים והגנה טכנולוגית. אולם מניסיוננו אנו מבינים שהתחום בו קיים פער מבחינת מיקוד הארגון הינו רובד התהליכים והאנשים.

נושאים קריטיים הדורשים טיפול כגון: הגדרת הרשאות והגדרת פרופילים למערכות ליבה רגישות, נהלים וחלוקת אחריות וסמכות, הגדרת תהליכי גיוס ועזיבה של עובדים, תהליכים דיגיטאלים מותאמי סיכוני סייבר וכדומה לא תמיד מטופלים ומוטמעים כראוי בארגון!

זה המקום של ERGO, לסייע לארגון.
רכישת טכנולוגיות לבדה לא תצליח לנהג את השינוי בתפיסת התגוננות בפני אירוע סייבר בארגון.

ERGO מציעה פתרון מתודולוגי משולב טכנולוגיה ייחודית המאפשרת ניהול ובקרת הסייבר בארגון. זוהי מערכת אשר מביאה מגוון רחב של אופציות למעקב ובקרה אחר פעולות הגנה מפני סייבר:

  • מיפוי נכסים אסטרטגיים
  • סקירת סיכונים
  • סיכום ותיעוד סקרי סיכונים ומבדקי חדירה
  • תיעוד אירועי סייבר
  • ניהול הרשאות גישה לעובדים
  • ליווי העובד והארגון בתחום
  • ניהול ותיעוד משימות

כמו כן, המערכת הינה מערכת גמישה לארגון ומתאימה את עצמה לצרכיו המגוונים והמשתנים בהתאם לגודלו של הארגון, לרמת הסיכון שלו ליפול קורבן למתקפת סייבר ולרגישות של פעולותיו, או של המידע המצוי בידו.

ERGO כחברה הממוקדת בגורם האנושי ומתמחה בתחומי השינוי הארגוני, התאמת תהליכים, הגדרות עיסוקים, נהלים ואפיון מערכות ליבה תפעוליות בעולם הדיגיטאלי – חברה לראשונה לחברה המתמחה בתחום הגנת הסייבר ברובד הטכנולוגי.
כך, כאשר כל חברה מובילה בתחומה – הצלחנו לפתח כלי לניהול ובקרת הטמעת הגנת הסייבר בקרב העובדים בארגון. בדרך זו, נוכל לספק פתרון היקפי אשר בוחן רוחבית את כלל מרכיבי הגנת הסייבר וכולל את היבטי הטכנולוגיה, האנשים והתהליכים. זוהי הדרך הנכונה למזער ואף להימנע מהפגיעה הפוטנציאלית של הגורם האנושי, כחוליה החלשה במערכת הגנת הסייבר.


אנו נשמח לייצר לכל ארגון את המעטפת המתאימה עבורו להגנה מלאה – מערכת בקרת סייבר ארגונית.

 

syber

 
 
 
 
גלילה לראש העמוד