הרצאת מגמות דיגיטליות

העולם בו אנו חיים משתנה במהירות. מגמות עולמיות צצות ומשנות את חיינו, הזדקנות האוכלוסייה, אורבניזציה ומשבר הקורונה הן דוגמאות המשפיעות על חיינו כיום אך על כולן גובר קצב השינוי של הטכנולוגיה. 

הטכנולוגיה משתנה בקצב מהיר ומביאה איתה מגמה של טרנספורמציה דיגיטלית ההופכת אותנו תלויים יותר ויותר בכלים דיגיטליים, לשם יצירת יתרון תחרותי ולעתים פשוט כדי לבצע את עבודתנו. 

הענן, הרשתות החברתיות, יכולות האנליטיקה והמכשירים הניידים שברשותנו כבר אינם בשורות חדשות. טכנולוגיות חדשניות יותר כמו מציאות מדומה, הפעלה קולית ובינה מלאכותית כבר כאן והופכות לחלק מחיי היום יום. 

מה תהייה השפעתן של מגמות אלו על חיינו? מה תהייה השפעתן על הארגונים בהם אנו עובדים? 
כיצד נוכל להתכונן ואיזו טכנולוגיה מתאימה לארגון בו אנו עובדים? 

ראשית, עלינו להבין מהן אותן מגמות – הרצאת מגמות דיגיטליות, תשפוך אור על כמה מהמגמות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר ועל השפעתן על חיינו כאזרחים ועל הארגונים בהם אנו עובדים. 

ההרצאה מתמקדת בשלוש מגמות עיקריות: 

  • מציאות מדומה/רבודה – טכנולוגיה זו שנחשבת לאחת מפריצות הדרך החדשניות כיום מאפשרת לנו ליצור עולם וירטואלי בו נוכל לעשות כמעט הכללמידה חוויתית, הצגת שכבות מידע על גבי העולם שישפרו את חיינו, לעוף, ואפילו לחוות את העולם דרך עיניו של אדם אחר, כיצד תוכלו להשתמש בה לטובת הארגון שלכם? 
  • Voice recognition  – מגמת ההפעלה הקולית הולכת ומשתלטת על העולם, בבתים רבים כבר מותקנות עוזרות קוליות המאפשרות לנו להפעיל מכשירים בפקודות קוליות, כיצד צפויה מגמה זו לשנות את הדרך בה אנו חיים בעולם בו המגע הפיזי מצטמצם עקב משבר הקורונה? כיצד יושפעו הדרכים בהן אנו עובדים וקונים? 

במהלך ההרצאה יפגשו המשתתפים את סירי ואלכסה העוזרות האישיות הנפוצות בעולם שידגימו לנו כיצד הן יכולות לספק מידע, לסייע בחיי היום יום ולהפוך את חיינו ואת הארגון בו אנו עובדים ליעילים ונוחים יותר. 

  • בינה מלאכותית  בינה מלאכותית הינו התחום החם ביותר בעולם הטכנולוגיה כיום, תחום זה צפוי להשפיע על חיינו באופן עמוק וכבר היום הולך וחודר לשירותים ותחומים רבים. בינה מלאכותית אמיתית היא בעצם מכונה שלמדה לחשוב בעצמה, האם זה כבר קיים? האם היא יכולה להחליף אותנו? אילו מקצועות היא תחליף בעתיד?  

 

שנית, עלינו להבין כיצד יוכל הארגון שלנו להשתמש בהן באופן מיטבי – אילו כלים קיימים היום ואילו יגיעו בעתיד הקרוב, האם נוכל להתאים את הטכנולוגיה לצרכי הארגון או שמא על הארגון להתאים עצמו לטכנולוגיה?   

ולסיום – עלינו להטמיע באופן נכון את הטכנולוגיה ולנהל את השינוי אותו היא תביא כדי להשיג תוצאות עסקיות לשביעות רצון העובדים והלקוחות.

אנחנו ב- ERGO נשמח ללוות אתכם בתהליך, לחלוק מניסיוננו, לסייע באיתור הכלים המתאימים לארגון, וללוות את תהליך השינוי, היישום וההטמעה. 

 

גלילה לראש העמוד